Як організувати квартирний переїзд: правила, кроки і лайфхаки

31. 05. 21
Як організувати квартирний переїзд: правила, кроки і лайфхаки

З квартирним переїздом деякі стикаються один раз в житті, деякі — безліч. Навіть тим, хто ще жодного разу цього не робив, ясно: це справжній клопіт, який забирає багато сил і нервів. Але при правильному підході можна все перевезти правильно, без пошкоджень і втрат. Компанія Komtara розповідає, як пережити квартирний переїзд безболісно.

Крок 1. Сортування


Реальність показує, що вкрай рідко треба перевозити все речі, які є. Щось за час експлуатації стало непридатним, щось більше не використовується, а щось може не пережити самого переїзду. На непотрібні речі немає сенсу витрачати час і гроші. Тому ретельно все відсортуйте. Потрібне — залишаємо, непотрібне — утилізуємо. Були випадки, коли доходило до того, що половину речей можна було не перевозити.

Крок 2. Підготовка


Знадобляться такі матеріали:



Крок 3. Упаковка техніки і речей


Дотримуємося такого порядку.


  1. Усі дрібні предмети в меблях і на поверхнях збираємо та пакуємо.
  2. Крихкі речі замотуємо в стрейчеву плівку і збираємо в коробки. На коробках пишемо «скло» і вказуємо назву приміщення.
  3. Акуратно складаємо одяг в пакети — наповнюємо їх приблизно на три чверті. На кожен пакет наносимо позначення приміщення, вмісту або імені того, чиї речі.
  4. У пластмасові коробки складаємо господарські речі та парфумерію.
  5. Взуття поміщаємо в оригінальні коробки, якщо немає — в картонні або пластмасові. Обʼєднуємо їх за принципом того, хто їх носить, зʼєднуємо скотчем так, щоб він утворював ручку, за яку можна носити.
  6. Велику техніку пакуємо в оригінальні коробки. Якщо немає — пакуємо у двошаровий гофрокартон і замотуємо стрейч-плівкою.


Крок 4. Упаковка меблів


Варіант перший. Меблі не розбираємо, якщо:


а) їх можна в зібраному вигляді транспортувати в ліфті;
б) вони важать менш як 80 кг.

За цих умов краще залишити меблі в зібраному вигляді, так вони не втрачатимуть запас міцності, що незмінно трапляється, якщо її розбирають і збирають. У цьому пункті будуть столи, серванти, стільці, комоди.

Варіант другий. Меблі розбираємо, якщо:


а) висота понад 1,8 метра або довжина понад 1,5 метра;
б) її збирали на місці, всередині квартири.

Такі габаритні меблі не пройдуть в ліфт або по сходах. У цьому випадку меблі розбираємо і пакуємо за допомогою двошарового гофрокартону та плівки.

Крок 5. Перевезення


При транспортуванні маємо таку послідовність:

      

  • меблі та велика техніка;
  • ліжка і мʼякі крісла;
  • між ними вкладаємо упакований в пакети одяг, постільну білизну. За допомогою двошарового гофрокартону можна зонувати;
  • коробки та мішки;
  • крісла, стільці, негабаритні предмети та квіти.


Якщо наймаєте людей для вантаження і перевезення, то варто зробити наступне:

  • заздалегідь все упаковані речі сфотографуйте: це допоможе логістичним фахівцям зрозуміти обсяг роботи, назвати чітку вартість і підібрати відповідний транспорт;
  • перед вантаженням розкажіть весь обсяг роботи, якщо є якісь побажання — озвучте. Якщо зауваження доречні, до них обовʼязково дослухаються;
  • при вивантаженні детально поясніть, що і де повинно знаходитися;
  • після вивантаження перевірте, щоб все було в цілості.


Вдалих переїздів!