Упаковка з гофрокартону вважається однією з найбільш екологічних. За цим показником вона залишає далеко позаду пластикову і навіть деревʼяну. Екологічна вона, бо підлягає утилізації. Це не означає викинути або спалити, а віддати її на вторинну переробку.
Чому важливо правильно утилізувати пакування з гофрокартону?
- Переробка картону — важлива економічна галузь. В Україні — великий дефіцит вторсировини. Заводи, що спеціалізуються на переробці, змушені купувати його за кордоном. Що стосується паперу, то його комбінати купують щороку майже на 48 мільйонів доларів, адже його бракує. При цьому в країнах, що розвиваються, людина виробляє на рік близько 20 кілограмів паперового сміття, у розвинених — до 70-100 кілограмів. Викинуте на звалище пакування — це викинуті гроші.
- Для виробництва картону та паперу використовують целюлозу, яку отримують з деревини. На папір і картон йде майже половина деревини, що поставляється. Виробництво картону та паперу тісно повʼязане з вирубкою лісів. Це проблема не тільки українська — згадаємо тільки Карпати, що полисіли, — але і загальнопланетна. Через скорочення лісів змінюється клімат, екологічні катастрофи стають частішими.
- Скорочення використання ресурсів. Переробка макулатури вимагає менших витрат електроенергії та води, ніж при першому виробництві паперу. Водночас виробництво паперу небезпечніше тим, що в процесі в атмосферу потрапляють токсини. Переробка — екологічніший спосіб отримання паперу і картону.
- Через зниження виробничих витрат вартість продукції з вторсировини теж нижча. Спектр товарів, які роблять з вторсировини, дуже широкий, від будматеріалів до туалетного паперу.
- Картон можна переробляти кілька разів, і щоразу це заощаджує ресурси і береже природу.
Як утилізувати картонну упаковку?
Тут є кілька способів. Вибирайте той, який вам більше до душі.
- Здати в пункт макулатури. Це найбільш простий і логічний шлях. За здачу макулатури навіть доплачують, а якщо у вас накопичилася велика кількість сировини, то деякі фірми самі його вивезуть. Знайти адреси та контакти таких компаній в Україні нескладно, досить пари хвилин у пошуковику.
- Віддати коробки притулкам для бездомних тварин. Вони зможуть їх використовувати для утеплення «будиночків» або ігор. Головне заздалегідь домовтесь з такими благодійними організаціями, щоб переконається, що їм точно таке треба і в великих кількостях.
- Віддати гофрокартон невеликим фермам або господарствам. Вони можуть використовувати його, наприклад, для утеплення саджанців або інших побутових потреб. Знову ж таки, тут краще завчасно поцікавитися, чи дійсно той чи інший фермі знадобиться картон.
Які вимоги до картону для здачі в пункт переробки?
Якщо ви вирішили просто здати сировину в пункт прийому, то треба дотримуватися певних вимог.
- Розсортувати на основні види: гофрокартон, газети і журнали, офісні документи. Цей етап потрібен для прискорення процесу переробки.
- На них не повинно бути сторонніх речей: металевих скоб або скріпок, скотчу.
- Гофрокартон повинен бути чистий і сухий. Брудний, горілий, вологий або подібним чином пошкоджений гофрокартон на пунктах швидше за все не приймуть.
У вторинної сировини і целюлози — однакова якість, у вторсировини зберігаються початкові характеристики. Тому так важливо здавати картонну упаковку на переробку, щоб вона могла залишатися екологічною, а ви не були причетні до додаткового забруднення планети.