Гофрокартон — один із найпопулярніших матеріалів для виробництва пакування. На те є низка причин: хороші характеристики, універсальність, доступна ціна, екологічність. Щоб замовити гофроупаковку, варто чітко розуміти, що конкретно ви замовляєте і як це називається. Тому розберімося в основний термінології, що стосується гофроупаковки.
Флютинг. Особливість гофрокартону — в тому, що він складається з двох різних видів картону, гладенького і хвилястого. Саме завдяки такій конструкції він за невеликої ваги має хорошу міцність і жорсткість. Флютинг — це гофра, або хвилястий шар. Він відповідає за амортизацію, тобто протистоїть статичним і динамічним навантаженням.
Лайнер. Це зовнішній, гладенький лист, який чергується з гофрою. Він не дає розпрямлятися «хвилі», зберігає її жорсткість і забезпечує стійкість. Термін прийшов з англійської мови, де він має значення «прямий», «гладенький». Зазвичай лайнери бувають двох кольорів: білий і бурий. Вони не відрізняються за характеристиками, а вибір кольору залежить тільки від вподобань і необхідності візуального оформлення.
Крафтлайнер. Різновид лайнера з багатошарового картону, який містить 80 або більше відсотків целюлози. Що вищий її вміст, то міцніший матеріал. Крафтлайнер може мати 2-8 шарів.
Тест-лайнер. Матеріал, в якому вміст целюлози менш як 80%. Також цим терміном називають лайнери, які пройшли додаткову обробку, наприклад, для вологостійкості.
Топ-лайнер. Лист, який повністю зроблений з целюлози.
Двошаровий гофрокартон. Матеріал складається з двох шарів — одного лайнера й одного флютингу. Зазвичай виготовляється в рулонах і використовується для пакування дрібних крихких предметів або при транспортуванні.
Тришаровий гофрокартон. Складається з трьох шарів — двох лайнерів і флютингу між ними. Найпоширеніший різновид.
Тришаровий технічний гофрокартон. Слабший різновид звичайного тришарового. Зазвичай використовується для перекладання при транспортуванні або упаковки для дрібногабаритної та легкої продукції.
Пʼятишаровий гофрокартон. Цей тип складається з трьох лайнерів, між якими два шари флютингу. Більш міцний варіант у порівнянні з тришаровим.
Мікрогофрокартон. На відміну від звичайного, в ньому менша висота гофрованого шару, в межах 1,1 — 1,8 мм. Використовується для виробництва споживчої упаковки.
Коли ми розібралися в структурі та видах гофрокартону, залишився останній пункт — маркування гофрокартону. За допомогою букв і цифр можна розібратися, що це за матеріал і наскільки він вам підходить.
Кількість шарів позначається буквою. Д — двошаровий, Т — тришаровий, П — пʼятишаровий, С — семишаровий. Вирізняється мікрогофрокартон, який позначається буквою Е, і тришаровий технічний, який маркується КГ.
Дві цифри позначають якість сировини. Другий показник максимально може дорівнювати 7. Що більше друга цифра, то вище якісні характеристики. Наприклад, гофрокартон Т-24 якісніший, ніж Т-21.
Це обовʼязкове маркування. Іноді використовуються додаткові показники.
Висота хвилі. Від цього залежать характеристики амортизації і міцності. Найчастіше використовуються листи С і В. С використовують для упаковки, тому що він пружний, стійкий до механічного впливу. В застосовують для перевезення некрихких товарів, оскільки він більш жорсткий і менш амортизувальний. Часто у виробництві пʼятишарового гофрокартона використовують обидва різновиди одночасно. Так підвищуються експлуатаційні параметри і при цьому вартість не збільшується.
Іноді в маркуванні також позначають колір гофрокартону. Зазвичай це важливо при виготовленні красивого споживчого пакування.
Потренуємося на прикладі. Подивіться на позначення: П-34 біл. СВ. Це означає пʼятишаровий гофрокартон, з хорошими якісними показниками, білого кольору, з флютингами різної висоти хвилі — С і В.
Що треба знати про гофроупаковку? Словничок важливих термінів
10.
08.
21